Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat

Jsme chovatelská stanice působíci na Vysočině v Jihlavě a její začátek se datuje od roku 1986.

První plemeno mého chovu byl Novofundlandský pes. Odchoval jsem několik generací s velmi slušným standardem a střídavými úspěchy na výstavách. K tomuto plemeni jsem současně choval i Leonbergera a japonské plemeno Akita Inu.

Nyní se specializuji výhradně na rasu Český horský pes.

K chovu tohoto plemene nás inspirovalo zhlédnutí závodu psích zpřežení „Šediváčkův long“, který se každoročně od roku 1994 jezdí koncem ledna v Orlických horách.

Co definitivně rozhodlo k chovu tohoto plemene? Jak je již psáno výše: Jezdili jsme se s dětmi dívat na závody psích zpřežení do Orlických hor. Mám 3 děti a nejmladší dceři se velmi líbilo, jak se musheři vozí a chtěla, aby jí při „běžkování“ někdo pomáhal. Výběr padl na toto plemeno pro jeho univerzální využití.

Zúčastňuji se s našimi fenamy národních výstav, kde dosahují nejlepších ocenění (viz odkazy Foto a Naše úspěchy).

Naše dovolené se bez nich neobejdou. Jsme akční rodina, takže v zimě hory a lyže, z jara a na podzim jezdíme na kolech, v létě voda a po celý rok navíc pěší turistika.

Naši ČHP jsou chováni u rodinného domku v okrajové části Jihlavy. Denně se s nimi chodí na dlouhou vycházku. V naší rodině funguje i jako výborný rodinný pomocník. Nejstarší syn má těžkou formu DMO (dětská mozková obrna) a je odkázán pouze na invalidní vozík. Díky našim psům se syn dostal i na místa, na která bych ho vlastními silami těžko dostával. Jsou pro něj velmi dobrými společníky i kamarády.

Přesvědčil jsem se, že tato rasa není jen na tahání, ale je opravdu všestranná – jak je uvedeno v popisu jejich standardu.

Dcera začala aktivně závodit foto + články jsou v záložce závody.

Kvalita a zdravotní stav našich fen je doložena učastí a absolvováním nejtěžšího závodu u nás (již zmíňovaného) Šediváčkova longu.