Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat
Nabídka štěňat

2019

Grimoar 

Grim nám dělá obrovskou radost. Ve svých 3,5 mesících váží 14 kg. Je velice sociální a to nejen ke vztahu k lidem, ale i k ostatním zvířatům. Pro což například vesnické kočky nemají pochopení. Zdá se, že bude po mamince velký tahoun :-)

2017

Eros

Jim (roz. Eros) je hodný, chytrý, učenlivý, přátelský (k lidem i zvířatům) a roztomilý pejsek. Jsme za něj moc rádi a děkujeme za něj.

Vše dobré Vaší rodině i jeho mámě přeje
Robert Kolár

Fénix

Baxík nám roste přímo před očima. V šesti měsících už váží necelých 28 kilo. Je velmi živý a hravý. Je to trochu strašpytel a celkem hodně štěká na všechno, co se hne kolem zahrady. K ostatním psům je přátelský a zatím se neprojevuje žádná agresivita. Má rád děti. Když jsem někde na procházce a vidí partu dětí, hned by za nima utíkal.

Ezra

Ezře se daří velice dobře je to krásná, zdravá ,aktivní fena v 6 měsících váží 20kg.Domácnost sdílí s 2 letou holčičkou se ,kterou jsou nejlepší partačky a kocourem ,kterému se nehodlá podvolit ,zezačátku jsme měli doma veselo kvůli neustálím honičkám ,ale to už se v poslední době uklidnuje a zdá se ,že i oni k sobě našli cestu.Povahově je sebevědomá,miluje lidi se všema se chce kamarádit hlavně s cyklisty,takže je někdy problém venku s odvoláním ,ale pracujeme na tom.Pokud jde o učení nových povelů je velmi učenlivá pokud se ovšem v něčem povolí ihned toho využije a zkouší co si může dovolit.Jinak na život v bytě si zvykla dobře i když přece jen se zdá mnohem spokojenější je na zahradě, kde v soušastné době stavíme domek,tam má vše pod kontrolou a ukázkově hlídá.Pomalu ji zapojujeme do sportů to ji naplnuje.Uvidíme časem jak se bude dále vyvíjet ,je to skvělá partačka a člen rodiny.

Debie

Debie popravdě občas místo e na konci dávám l.Naposledy včera, když jsem v sobotu zasela zeleninu a lilie a ona vše rozhrabala a roznesla po zahradě.A to nemluvím o velikonoční výzdobě ,na její likvidaci ji stačilo několik minut.To samozřejmě k tomu patří a nakonec se musím zlobit sama na sebe, protože nejvíc zlobí, když není řádně utahaná. Chodíme na cvičák,kde překážky zvládá dobře,ale horší to je s poslušností,na zavolání přiběhne,ale pobíhá kolem mě a má kůlnu z toho ,jak ji nemůžu ulovit.Jinak to je velký mazel,se psi , které zná vychází dobře,ale je nedůvěřivá k cizím, stejné to je i s lidmi. Vnoučata,kterým je 1/5 roku ji mohou krmit z ruky a ona si to velice opatrně vezme.Chce si s nima hrát, takže je často povalí, nyní váží 20 kg. Asi 2 měsíce je venku na zahradě a zimu snáší velice dobře.Na procházkách se musí hlídat, protože sežere,co najde a jakmile projede jakýkoliv dopravní prostředek,tak s ním závodí.Ohlásí štěkotem jakmile někdo projde kolem,ale drží s u domu a k plotu se raději nepřibližuje.Dělá nám radost.

Faun

Bady má pul roku a váži asi 23kg, má pěknou srst a postavu a i cizím lidem se libí a ptají se co je to za plemeno :) když jsme sami v klidu tak celkem poslouchá, ale když je v okolí jiné zvíře nebo člověk tak se zajímá spíš o něho a moc ho nezajímám, zvlášť na přivolaní potom moc nereaguje, ale to snad časem zvládneme. Když potkáme cizího psa tak většinou se ze začátku trochu boji ale po chvilce si s nim v pohodě hraje a i s naším starším psem si rád hraje. Až ještě povyroste tak ho chci učit tahat a snad nás to bude oba bavit.

2016

Daisy - Severozapadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Dobrý den pane Hutař!

Posílám pár informací o tom, jak se mě osobně jeví naše Daisy a k tomu
pár fotek.
Daisy k dovršení 6 měsíců věku váží 17 kg a pár deka. V kohoutku měří
přes 51 cm. Od začátku je velice
přítulná a mazlivá. Zejména se starší, 10 letou vnučkou dělá opravdu
"psí kusy". Asi od 4 měsíců je nepřetržitě venku a má k dispozici velký,
prostor cca 3500 m2. V 5 měsících začala i přes tento velký prostor
slušně "hlídat", při čemž využívá svých vynikající smyslů, takže věřím,
že v tomto směru nahradí svého předchůdce. Neprojevuje se u ní
agresivita, ani panická bázlivost, ale spíše nedůvěra a opatrnost. S
ostatními psy by si stále jen hrála. Je vytrvalá, rychlá a při výcviku
nesnáší tvrdý apel. Spíš s ní pořídím konejšivou rozmluvou a klidným
tlakem na dodržení požadovaného cviku a povelu, než zlobením. Více jak
týden jí oblékám do postroje. Už na třetí vycházku při jeho sundání z
věšáku, věděla o co se jedná. Při procházkách mě velice imponuje zájem
řady lidí o ní. Ale co mě přímo fascinovalo, bylo její chování při
silvestrovských oslavách. Ležela na terase a při petardách a světlicích
vždy jen zvedla hlavu, nebo se postavila. Na půlnoční maraton jsem jí
pro jistotu dal do garáže, kde "bydlela" do svého uzdravení a přemístění
ven a zůstal jsem u ní. Klidně mě skočila do klína a dívala se dvěma
okny jak obloha září a petardy následují jedna za druhou. Další postřeh
byl s první bouřkou, která nás postihla na procházce. Byla na volno,
zarazila se a zůstala stát. Klidně jsem jí oslovil, přivolal a čekal na
další zahřmění. Stála a poslouchala. Vyšli jsme a přestala na bouření
reagovat. Když jsme přišli domů, začalo se blýskat a víc hřímat. Ale to
už v klidu ležela na terase a i večer jsem přes prosklenou stěnu viděl
že je v naprostém klidu. Pro úplnost bych dodal, že je to můj čtvrtý pes
v pořadí a při tom třetí ČECHOHORÁK. Je to prostě naše nespoutaná,
temperamentní česká holka. Přeji mnoho chovatelských i sportovních
úspěchů. Až budete mít někdy cestu poblíž, tak Vás rádi přivítáme.
Josef Šmat, Aš.

Severozapadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Každý den si pochvalujeme volbu této psí rasy a štěněte z Vaší chovné stanice. Pejsek roste jako z vody (přesněji z prvotřídních granulí Specifik), má už 18 kg, atletickou postavu a krásně hebkou srst. Dá se celkem dobře cvičit, je velmi vnímavý a snadno si osvojuje "novinky". Zpočátku se nám zdál poněkud bázlivý, ale teď víme, že je pouze opatrný a nedůvěřivý. Osvědčuje mimořádně dobrý orientační smysl, stačí mu jedna zkušenost s novou trasou a už ví, kudy zpět. Těší nás, že je velmi přátelský ke všem členům naší velké rodiny, nejraději má malé vnučky (9, 5, 4 roky) i dvě kočky. Občas je vychováván šestiletou fenkou českého teriéra, hlavně při očekávání sousta, ale na vycházce jsou smečka. Naše rodiny už provázelo mnoho psů, převážně loveckých plemen, ale český horský pes je zatím naše nejlepší volba. Bezvadně zvládá i dlouhé vycházky terénem, je však i velice spokojený na zahradě, kde asistuje dětem při hrách nebo sleduje páníčky při práci.

Kdo se rozhoduje pořídit si psího parťáka pro aktivní trávení volného času a přitom nenáročného na péči a "údržbu" nemůže zvolit lépe.

Dolly-Severozapadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Vybrala jsem si toto plemeno proto, protože umí táhnout, ale je to pes snadno ovladatelný. Dokáže chodit venku bez vodítka a neuteče při první příležitosti jako třeba haskoun. Zároveň je to ideální plemeno pro ty co se rádi kochají, protože to nejsou takový blázni jako ESP, takže nemusím mít strach, že skončím v prvním stromě.
A zkušenosti se 4 měsíčním štěnětem? Poslouchá víc, než můj 10 roční knírač. Není vůbec agresivní, spíše submisivní. Zvláště pokud je to neznámý pes. Po chvíli se ale rychle otrká a hrála by si hodiny a hodiny. Překvapuje mě její klid. Není problém vzít ji někam s sebou, kde musí chvíli vydržet sama. Vydrží chvíli v autě, u stolu když jdeme na kofolu apod. Což je u menších psů problém. Takže za mě spokojenost. Relativně poslušné (musíme ještě pocvičit), hravé a živé psisko. A chová se super i k dětem.

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Dixi - Severozapadní cesta

Dixince jsou už 4 měsíce a váží 14 kg. Je to pohodové štěňátko, které máme rádi. Myslím, že je u nás spokojená, protože jí nic nechybí :). Je učenlivá, šikovná a hodná.Je nádherná a každý koho potkáme, tak nám chválí její zbarvení a ,, čumec,,:). Občas zlobí jako každé štěně, ale to se určitě poddá :).Kamarádí se všemi lidmi a nejradši by kamarádila i se všemi psy. Myslím, že má všechny předpoklady aby z ní vyrostl vyrovnaný pes. Snažíme se o to obě :).Jsem ráda, že jí mám.
Mějte se krásně a v létě se zastavte pokud pojede Sandra do Jizerek. S pozdravem Horynová Eva

Didi - Severozapadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Od rozhodnutí k realitě mít medvidka doma bylo rychlé a já se rozjel uskutečnit svůj sen k Jihlavě do chovné stanice Severozápadní cesta kde jsem byl mile přivítán a konečně jsem byl seznámen s tou kuličkou veselou a mazlící se fenečkou Didi. Doma kde na ní čekalo naše7 měsíční štěně Německého ovčáka bylo veselo, počáteční boj byl brzy ta tam a i kdyz jak říkáme se nevlastní sestry občas poškárlí je doma veselo. Didi je milá a chytrá fenečka která celou naší rodinku obohatila a my jsme získaly novou chlupatou kamarádku a mazlíka.

Dash - Severozapadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Dash je velmi hezky stavěný pes. Povahově vyrovnaný. Poslední měsíc si začal uvědomovat svojí osobnost tj. začal na všechno štěkat. Daří se nám postupnou socializací nežádoucí vyštěkávání eliminovat. Je velmi vnímavý. K cizím lidem z počátku poněkud nedůvěřivý, ale neprojevuje se u něj agresivita. V pohybu velmi hezký. Rozsah pohybu je velký. Miluje hry a schovávání ve vysoké trávě. Při běhu z kopce nejsou patrné známky případné zvýšené DKK – bez přisedávání. K ostatním psům je přátelský – velkých psů se zatím bojí, projevuje se to hlídáním pozice (dostatečná vzdálenost) a zježeným hřbetem.

Donie-Severozapadní cesta

Otec: Fanfán Od Kamenité říčky 

Matka: Aischen - Severozapadní cesta

Donie je fena s drobnější hlavou. Momentálně prochází růstem a je poněkud nesouměrná. Oproti Dashovi je výrazně zvědavější. Se socializací nemá žádný problém. K cizím lidem je přátelská a bez bázně. V pohybu je zatím těžkopádnější (v porovnání s DASHem). Rozsah pohybu zadních nohou je kratší. Občas má kravský postoj. Ve hře upřednostňuje starší fenu před Dashem. Fyzicky je limitována pouze momentálně nesouměrnou postavou. K ostatním psům je přátelská.

2015

Otec: Dandy - Jakubská Hůrka

Matka: Grace - Hvězda Vysočiny

Bony - Severozápadní cesta